Suplemente Farmaceutikë

Filter
4500 L

Stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës për të zvogëluar linjat e imta të fytyrës dhe rrudhat e syve
Promovon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës për lëkurë më të lëmuar dhe më rinore
Formuluar me biotinë për të promovuar flokë të shëndetshëm, me shkëlqim dhe thonj të fortë
Krijuar me peptide kolagjeni bioaktiv të hulumtuar klinikisht Verisol
3 tableta të përshtatshme që shërbejnë çdo ditë

1250 L
 • 400 mg magnez si një kontribut në funksionimin normal të muskujve dhe sistemit nervor
 • Vitamina B1 kontribuon në funksionimin normal të zemrës
 • Magnezi, vitamina B6 + B12 mbështesin metabolizmin normal të energjisë

Përdorimi:
Merrni 1/2 – 1 tabletë çdo ditë me lëng të mjaftueshëm dhe pa përtypur.

Në kohën e një ushtrimi të rregullt fizik (p.sh. punë dhe sport) ka një nevojë të shtuar për magnez. Një arsye për këtë është pjesëmarrja e magnezit në metabolizmin e energjisë të qelizave të trupit tonë dhe funksionimin e qelizave të muskujve. Nëse atëherë ekziston një dietë e pabalancuar / e ulët e magnezit, këshillohet që të plotësohet me 1 tabletë çdo ditë.
Nëse ekziston vetëm një dietë e pabalancuar / e ulët e magnezit, këshillohet që të merrni 1/2 tablet.

6500 L

Ushqen artikulacionet

Qetëson dhimbjet

I jep fleksibilitet në lëvizje këmbëve dhe duarve

Vitamina C kontribuon në sintezën normale endogjene të kolagjenit
Plus 11 g hidrolizat kolagjeni dhe 100 mg sulfat kondroitin
Shishe të vetme me aromë me shije të këndshme të manave të egra

3800 L

Osteo Joint Ease Produkt me bazë Glukozamine, Kondroitine, MSM dhe bimë për ushqimin e artikualcioneve dhe  qetësimin e dhimjeve.

 • Ushqen artikualcionet.
 • Ndihmon për të lehtësuar dhimbjet e nyjeve.
 • Ndihmon për të mbrojtur kundër përkeqësimit të kërcit.
 • Ndikon  tek riparimi i kërcit dhe të reduktojë inflamacionet sinoviale.
 • Siguron antioksidantë për mirëmbajtjen e shëndetit të mirë.
 • Mbështet zhvillimin dhe mirëmbajtjen e eshtrave.
 • Ndihmon trupin të metabolizojë karbohidratet, yndyrnat dhe proteinat.
4500 L

Kujdesi i përbashkët i forcës OsteoMove nga faktorët natyrorë siguron lehtësim të shpejtë nga dhimbjet akute dhe kronike dhe ka përfitime të gjera afatgjata për shëndetin e përbashkët. Një anti-inflamator i fuqishëm, OsteoMove ngadalëson degjenerimin e kërcit, mban kocka të forta dhe të shëndetshme dhe inkurajon riparimin e indit lidhës.

 • Ofron lehtësim të shpejtë për dhimbjen kronike pa efektet anësore të NSAIDs
 • Ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve të nyjeve të shoqëruara me osteoartritin, siç është osteoartriti i gjurit
 • Ndihmon në mbrojtjen nga përkeqësimi i kërcit të kyçeve
 • Ndihmon në rivendosjen e fleksibilitetit dhe integritetit të përbashkët
 • Ndihmon në zhvillimin dhe mirëmbajtjen e eshtrave
 • 60 tableta
1560 L

Antioksidant i fuqishëm
Pastrues radikal i lirë
Promovon pjellorinë
Ndihmon me detoksifikimin
Mbështet funksionin e shëndetshëm të imunitetit

2900 L

E disponueshme në: 80 Softgel të pastër. Softgels tona enterike sigurojnë shpërndarjen optimale dhe nuk japin asnjë aromë të peshkut pas përdorimit.

Kjo formulë një-ditore mbështet:

 • shëndetin kardiovaskular
 • funksionimin e trurit
 • ul trigliceridet në gjak dhe promovon ekuilibrin e shëndetit
 • ndihmon gjithashtu në uljen e dhimbjes së artritit reumatoid tek të rriturit në lidhje me terapinë konvencionale

Përdorimi:

Një capsul në  ditë  me një  gotë  ujë. Softgels tona enterike sigurojnë shpërndarjen optimale dhe nuk japin asnjë aromë të peshkut pas përdorimit.

 

2000 L

Vitamina D3

1000 IU
180 tableta 

 • Ndihmon në zhvillimin dhe mirëmbajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve
 • Ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të shfaqjes së osteoporozës kur kombinohet me kalcium adekuat
 • Mbështet funksionin e sistemit imunitar të shëndetshëm
 • Mbështet shëndetin e nënës dhe fëmijës gjatë shtatëzanisë dhe laktacionit
 • Ndihmon gjithashtu që muskujt, nervat dhe sistemi imunitar të punojnë siç duhet.
2000 L

Vitamina D përthithet natyrisht në lëkurë nga ekspozimi ndaj rrezeve ultravjollcë të diellit. Vitamina D është një lëndë ushqyese që ndihmon në zhvillimin dhe mirëmbajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve dhe ndihmon trupin tuaj të thithë kalciumin dhe fosforin. Ndihmon gjithashtu që muskujt, nervat dhe sistemi imunitar të punojnë siç duhet.

Vitamina D3 (kolecalciferol) 1000 IU (25 mcg)
Përbërësit jo medicinalë: Celuloza mikrokristaline, dihidrati i fosfatit të kalciumit dibazik, stearat magnez i shkallës së perimeve (lubrifikant).

Përdorimi: Një capsul në ditë. Të pihet me një gotë ujë. Për përdorime specifike kontaktoni me specialistët tanë.

Po shfaqen krejt 9 përfundimet

X

Filtro sipas cmimit